NML blir en del av Parat
NML slår seg sammen med Parat – beholder identitet, styrker medlemstilbudet.
Det å dele faktaopplysninger om meieriprodukter er viktig. Melk.no og NML skal samarbeide om å "dele det glade budskap"!
Meieriprodukter, kosthold, ernæring og bærekraft. Alle har sterke meninger om dette. Betydningen av å få frem dokumenterbare faktaopplysninger har aldri vært så viktig som nå. Derfor har Opplysningskontoret for Meieriprodukter (melk.no) og NML/Meieriposten blitt enige om tettere samarbeid for å sikre mer faktabasert opplysninger i sine publikasjoner. Fra samarbeidsmøtet; fra venstre, Terese Glemminge Arnesen (innholdsrådgiver, melk.no), Ellen Kathrine Ulleberg (fagsjef, melk.no), og Anne Bergman (adm.sekretær NML) - i tillegg bak kamera; Ottar Olden (generalsekretær og redaktør NML) #melk.no #opplysningskontoret for meieriprodukter #Norske Meierifolks Landsforening.
NML slår seg sammen med Parat – beholder identitet, styrker medlemstilbudet.
To innholdsrike dager med faglig inspirasjon og viktige vedtak i forbindelse med NMLs Fagdag og Landsmøte i Troms.
NMLs største lokallag, NML Sønnenfjelske, arrangerer fagdag og årsmøte i Brumunddal 9.–10. mai – med faglige innlegg, bedriftsbesøk og sosialt fellesskap. Påmelding innen 7. april.